Корисна інформація по ремонту вагонів
Ремонт вагонів - невід'ємна частина вантажоперевезень. З метою зменшення фінансових втрат при перевезенні вантажів, цьому питанню необхідно приділяти пріоритетну увагу.
ТОв - 1
Технічне обслуговування порожнього вагона (підготовка під навантаження), що виконується під час його підготовки до перевезень з відчепленням від состава поїзда або групи вагонів, з переводом в неробочий парк і подачею на ремонтні колії; Підставою для проведення
ТОв-1 являється виявлення несправностей кузова, які унеможливлюють забезпечення цілісності та схоронності вантажу під час перевезення.
Деповський ремонт
Ремонт, який виконують для відновлення справності та часткового відновлення ресурсу вагона, з контролем технічного стану його складових частин, при цьому забезпечують проведення заміни або відновлення деталей та вузлів вагона обмеженої номенклатури. Деповський ремонт проводиться після закінчення міжремонтних нормативів (календарного терміну в місяцях або пробігу в кілометрах), та виконується з періодичністю один, два або три роки в залежності від роду, типу та моделі вагону. Допускається дострокова постановка вантажних вагонів в деповський ремонт за ініціативою власника вагонів.
Технічне обслуговування
Технічне обслуговування проводиться для підтримання справності всіх комплектуючих вагонів. Це має особливе значення для забезпечення безпеки курсування поїзда по колії..
ТОв - 2
Технічне обслуговування навантаженого або порожнього вантажного вагона, з відчепленням його від транзитних і прибулих до розформування поїздів, або сформованого составу поїздів, з переводом вагона в неробочий парк і подачею на спеціалізовані колії. Підставою для проведення технічного обслуговування вагонів з відчепленням від складу поїзда є виявлення несправностей оглядачем вагонів за результатами натурного огляду.
Капітальний ремонт
Ремонт виконують з метою відновлення повного або близького до повного експлуатаційного ресурсу вагона з проведенням ремонту або заміною вузлів і деталей вагона відповідно до вимог керівних документів затверджених ЦВ АТ «Укрзалізниця». Виконується з періодичністю від 8 до 17 років (цистерни від 4 до 13) в залежності від роду, типу та моделі вагону
КРП
Капітальний ремонт вагону з продовженням терміну служби (КРП) – контроль технічного стану всіх несучих елементів конструкції вагона, з відновленням їх призначеного ресурсу, заміною або відновленням будь-яких його складових частин, включаючи базові та призначенням нового строку служби.